/  2
عنوان : تبیین سیاست های مالی شبكه پستی برای ذیحسابان و معاونین برنامه ریزی واحدهای اجرائی
کد خبر : ۱۴۷۳۵۶
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۰۹/۱۰ 
ساعت : ۱۰:۵:۴۳

تبیین سیاست های مالی شبکه پستی برای ذیحسابان و معاونین برنامه ریزی واحدهای اجرائی

 

سیاست های مالی شبکه پستی با حضور عضو هیئت مدیره برای معاونین برنامه ریزی و پشتیبانی و عاملین ذیحسابی واحدهای اجرایی تبیین شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پست، در جلسه ویدئو کنفرانسی که با حضور زرگوش عضو هیئت مدیره، محسنی سرپرست معاونت برنامه ریزی و پشتیبانی و بیرانوند مدیرکل امور مالی در محل ساختمان معاونت فناوری برگزار شد، موضوعاتی نظیر سیاست های مالی، اعلام صحیح درآمد و نحوه ورود اطلاعات برای معاونین برنامه ریزی و پشتیبانی و عاملین ذیحسابی واحدهای اجرایی تبیین و تشریح شد.

زرگوش در این جلسه در خصوص عدم ارائه اطلاعات صحیح از سوی واحدهای اجرائی گفت: با متخلفین برخورد قانونی خواهد شد و این واحدها مکلفند تا پایان دی ماه مبالغ درآمدی را که نزد شرکت های دولتی یا اشخاص حقیقی می باشد وصول نمایند.

وی تصریح کرد: اگر مطالبات مورد نظر پرونده حقوقی دارد، باید هر چه سریع تر تعیین تکلیف شود، در غیر این صورت به میزان مطالبات مشکوک الوصول، از تنخواه آن واحد اجرائی کسر و به حساب درآمدی منظور خواهد شد.

این عضو هیئت مدیره در ادامه به موضوع قیمت تمام شده که از سال 1392 توسط دولت به کلیه دستگاه های دولتی ابلاغ شده و با دستور معاون رئیس جمهوری، بودجه ریزی عملیاتی بر اساس آن انجام می شود اشاره کرد و گفت: طبق دستور مجمع، وزارت خانه های اقتصادی و دارائی و ارتباطات و فناوری اطلاعات می بایست گزارشات مالی ارائه شده به حسابرس را در چارچوب قیمت تمام شده ارائه داده و مبلغ هزینه برای قیمت تمام شده تا سطح دفتر خواهد بود.

بر همین اساس تمامی واحدهای اجرایی مکلفند بر اساس فرمتی که دفتر طرح، برنامه و بودجه در اختیارشان قرار می دهند، قیمت تمام شده خدمات پایه پستی را محاسبه و گزارشات مربوطه را تا تاریخ پایان دی ماه ارائه دهند. زرگوش در پایان بر تلاش مضاعف واحدهای اجرائی جهت جذب ترافیک و درآمد بیشتر تإکید کرد.

در این جلسه محسنی سرپرست معاونت برنامه ریزی و پشتیبانی مدیرعامل نیز گفت: در قانون برنامه ششم توسعه سه رکن برنامه راهبردی شرکت، نظام قیمت تمام شده (سیستم قیمت تمام شده) و نظام مدیریت عملکرد ( BSC)  زمینه لازم را جهت تعریف بودجه ریزی عملیاتی فراهم می نماید.

وی افزود: لذا اخذ اصلاحیه بودجه سال 97 منوط به بودجه ریزی عملیاتی خواهد بود. به عبارت دیگر اختصاص اعتبار و تأمین بودجه برای واحدهای اجرایی بر اساس عملکرد در چارچوب اهداف بوده و اعتبارات بر اساس تحقق آن اختصاص داده خواهد شد.

محسنی همچنین بر ارائه خدمات پایه پستی، توجه به بازارهای جدید، مواد 67 و 68 برنامه قانون ششم توسعه در راستای ارتقاء توان اقتصادی و رشد بهره وری، افزایش درآمد و ترافیک، کاهش هزینه و افزایش نسبت درآمد به هزینه تأکید کرد.

بیرانوند، مدیرکل امور مالی شرکت ملی پست نیز با تأکید بر وصول مطالبات، گفت: قیمت تمام شده و درج صحیح اطلاعات در سیستم و دفاتر درآمدی موضوعی است که واحدهای اجرائی می بایست توجه ویژه ای به آن داشته باشند.

مدیرکل امور مالی افزود: قوانین و مقررات محاسبات عمومی، اساسنامه شرکت ملی پست، آئین نامه های داخلی و قوانین تجارت از جمله منابعی است که برای مطالعه و ارائه گزارش های مالی و بودجه ریزی صحیح به عاملین ذیحساب و معاونین برنامه ریزی توصیه می شود.

وی همچنین از روسای ادارات مربوطه نیز خواست با طرح مشکلات و ارائه راهکارهای مناسب جهت رفع آن در قالب فایل پاور پوینت، نسبت به رفع موانع این اداره کل را یاری دهند.


تعداد بازدید : 1866

کلیه حقوق سایت متعلق به شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران است.

آخرین بروزرسانی سایت : 1397/09/27 19:09
V5.1.0.0