/  3
عنوان : نماینده ولی فقیه در استان گیلان خواستار تشكیل اتاق های فكر در راستای توسعه تعامل بین دستگاهی شد
کد خبر : ۱۴۰۶۴۵
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۰۲/۲۰ 
ساعت : ۱۰:۴۳:۳

نماینده ولی فقیه در استان گیلان خواستار تشکیل اتاق های فکر در راستای توسعه تعامل بین دستگاهی شد

 

نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت گفت: برنامه ریزی، رعایت نظم و تشکیل اتاق های فکر نقش مهمی در خدمات رسانی مطلوب به مردم و گسترش سطح تعامل میان دستگاه ها و سازمان های مختلف دارد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پست، آیت الله فلاحتی در دیدار با مدیران حوزه ICT استان گیلان، ضمن تقدیر و تشکر از تلاش وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و مدیران زیرمجموعه این وزارتخانه در جهت توسعه این حوزه در  استان، خواستار ارتقای این شاخص ها به منظور دستیابی به موقعیتی مناسب تر در بین استانهای کشور شد.

وی همچنین به موضوع قدمت و جایگاه پست در ایران و جهان پرداخت و گفت: امانتداری از مهمترین مولفه های پست می باشد که با نام این مجموعه عجین شده است به همین علت پست همواره امین مردم بوده و هست.

امام جمعه رشت به تغییر ابزارها وشیوه های ارتباطی در جهان معاصر اشاره کرد و اظهار داشت: ارتباطات و تعاملات به قدری در هم تنیده شده است که با بهره گیری از آنها می توان به راحتی با اقصی نقاط دنیا تبادل اطلاعات کرد و از بستر مناسب آن به منظور گسترش کارآفرینی و اشتغال زایی بهره مند شد.

آیت الله فلاحتی همچنین خواستار استقرار و بهره مندی از بستر دولت الکترونیک در تمامی دستگاه ها و سازمان های استان گیلان شد و گفت: مدیران ارشد استان باید با شفاف سازی بیشتر و فراهم نمودن زیرساخت های مناسب، هرچه سریعتر آن را عملیاتی کنند.

توکلی مدیر کل ارتباطات و فنآوری اطلاعات استان نیز در این دیدار به شرح اقدامات و فعالیت های ICT و عملکرد دستگاههای ذیربط در این خصوص پرداخت و گفت: پست توانسته است نگاه سنتی خود را تغییر داده و با بهره گیری از سیستم ها و شیوه های نوین و پیاده سازی طرح های کلان از جمله سیماک، تحولات زیادی را در سطح کشور و استان گیلان ایجاد نماید.

در ادامه مدیر کل پست استان گیلان ضمن ارائه گزارشی مختصر از وضعیت و جایگاه کنونی شرکت ملی پست در کشور، به تشریح عملکرد پست استان پرداخت.

باقری منش با اشاره به اینکه پست استان گیلان در ایجاد دفاتر غیردولتی ICT جزء سه استان اول کشور است، افزود: این استان نسبت به میانگین ترافیک کشور از رشد بالاتری برخوردار می باشد که این موفقیت در سایه  همدلی و تلاش تمامی همکاران پست گیلان به دست آمده است.

وی همچنین مشکل خود پستچی گری را مطرح کرد و اظهار داشت: در اغلب کشورهای دنیا، توزیع مرسولات منحصرا توسط شبکه پست انجام می شود ولی در کشور ما بخشی از این خدمات بدون هماهنگی پست، توسط خود ادارات و سازمان ها صورت می گیرد.

در ادامه سایر مدیران حوزه ICT استان، گزارشی از عملکرد سازمان ها و شرکت های خود در سال 96 و برنامه های پیش رو در سال 97 ارائه دادند.


تعداد بازدید : 705

کلیه حقوق سایت متعلق به شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران است.

DOURAN Portal V5.0.4.0

V5.0.4.0