/  3
عنوان : عضو هیئت مدیره : پست آذربایجان غربی می تواند به پستی مستقل و خودكفا تبدیل شود
کد خبر : ۱۴۱۶۳۹
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۰۳/۲۰ 
ساعت : ۱۷:۴۵:۷

عضو هیئت مدیره : پست آذربایجان غربی می تواند به پستی مستقل و خودکفا تبدیل شود

 

عضو هیئت مدیره شرکت ملی پست در جلسه شورای اداری پست آذربایجان غربی گفت: پست آذربایجان غربی با ادامه روند رو به رشد خود می تواند به استانی سودده بدل شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پست، در این جلسه که فرخی مدیرکل، معاونین، روسای ادارات شهرستان ها و کارشناسان ستادی حضور داشند، حلال خور عملکرد پست استان را مطلوب ارزیابی کرد و افزود: در سال گذشته تغییرات و رشد پست استان از میانگین کشور بالاتر بوده بنابراین انتظار می رود با ادامه این روند، پست آذربایجان غربی از زیان دهی خارج و به خودکفایی برسد.

وی با اشاره به اینکه درآمد استان در دو ماهه اول سال نیز نشان از ادامه موفقیت این استان دارد گفت: در گذشته سرویس های  گوناگونی به اقتضای زمان بوجود آمده و منسوخ شده اند و هم اکنون نیز سرویس هایی هستند که رو به افول می باشند بنابراین می بایست به دنبال سرویس های جایگزین و توسعه بازار پست باشیم.

عضو هیئت مدیره، پست را یک بنگاه اقتصادی معرفی و خاطر نشان کرد: در اکثر کشورهای دنیا ادارات پست علیرغم حاکمیت و دولتی بودن، دارای نقش بنگاه اقتصادی هستند و پست ایران نیز از این قاعده مستثنی نیست، به همین دلیل تمامی مدیران و کارکنان می بایست تفکر شرکتی داشته و به دنبال خدمات با ارزش افزوده باشند.

حلال خور با اشاره به اینکه تفاهم نامه مشترک بانک رسالت و پست و اجرای موفقیت آمیز این طرح باعث تشویق و ترغیب سایر بانک ها به عقد قرارداد با پست می شود؛ خواستار اجرای صحیح قراردادهای سودآور و همچنین ارائه خدمات کیفی تر به مشتریان شد.

وی اهمیت بانک اطلاعاتی کدپستی ده رقمی را یادآور شد و گفت: در کشور هیچ دستگاهی به اندازه پست، بانک های اطلاعاتی جامع، به روز و منظم ندارد و این یک نقطه قوتی  است که با این وجود شرکت برای به هنگام سازی و بروز نگه داشتن آن هزینه سنگینی را نیز متحمل می شود.

عضو هیئت مدیره افزود: با توجه به اینکه شرکت ملی پست یک بنگاه اقتصادی است ، بنابراین می بایست بازگشت سرمایه ها از جمله سرمایه های مصرفی در پروژه های ملی اعم از سیماک در اولویت برنامه ها قرار گیرد.

حلال خور در ادامه با بیان اینکه خلق سرویس جدید و مورد نیاز مردم موجب دوام پست خواهد شد، گفت: امروزه می بایست همگام با زمان و تکنولوژی حرکت کرده و در خلق سرویس های پستی همواره به روز باشیم، چرا که در دنیای امروز مشتری به دنبال گرفتن خدمات آنی است .

وی در خصوص جذب بازارهای جدید نیز اظهار داشت: همکاران همواره می بایست این نکته را در نظر داشته باشند که درآمد شرکت به خودشان بستگی دارد، بنابراین اگر وضع درآمدی شرکت بهتر شود قطعا وضع معیشتی پرسنل بهتر خواهد شد.

در ادامه مدیرکل پست استان گزارشی از عملکرد پست آذربایجان غربی ارائه داد و افزود: در سال گذشته پست آذربایجان غربی به همت تمامی همکاران توانست به بیش از 90 درصد پیش بینی های تعیین شده دست یابد و رتبه دوم کشور را کسب نماید.

فرخی اظهار داشت: امسال نیز در دو ماهه اول سال با دو درصد افزایش به رشد 92 درصدی دست پیدا کردیم که این نشان از تداوم روند رو به رشد پست استان دارد و در حال حاضر نیز استان رتبه اول ترافیک و سوم درآمدی را از آن خود کرده است.

وی افزود: در برخی سرویس ها در سال گذشته پیشرفت خوبی داشتیم بطوریکه پست ویژه از لحاظ ترافیکی 122 درصد و از لحاظ  درآمدی 52 درصد رشد داشته است.

در ادامه هر یک از روسای ادارات پست شهرستان های آذربایجان غربی به تشریح عملکرد خود پرداخته و در پایان از کارکنان نمونه این استان قدردانی به عمل آمد.

 

موزعین توزیع و بازاریابی را در کنار هم مد نظر داشته باشند

عضو هیئت مدیره توزیع و بازاریابی را دو بال قدرتمند برای موفقیت بخش توزیع شبکه پستی عنوان کرد.

حلال خور در جمع کارکنان موزع پست استان نیز به ترسیم افق پیش روی شرکت پرداخت و در خصوص اهمیت بخش توزیع گفت: شرکت ملی پست پس از گذر از برهه بلاتکلیفی و تصویب اساسنامه، احیا مجدد صنعت پست را با حضور دو اپراتور بخش خصوصی بر عهده گرفته است که در راستای تحقق این امر، عملکرد موزعین به عنوان سفیران شرکت عامل اصلی در جذب مشتریان خواهند بود.

عضو هیئت مدیره اظهار داشت: دغدغه اصلی مدیران ارشد شرکت، تقویت بخش توزیع به لحاظ تامین نیروی انسانی، ملزومات و تجهیزات این حوزه است زیرا که نقطه اتکا شبکه پستی توزیع است.

وی با اشاره به اصلاح ساختار شرکت، در خصوص تبدیل وضع کارکنان گفت: در سال گذشته کارکنان کارمزدی به قراردادی تبدیل وضعیت شدند؛ اما تبدیل وضع کارکنان قراردادی به پیمانی و رسمی منوط به اخذ مجوزهای لازم است که این مهم نیز با جدیت دنبال می شود.


تعداد بازدید : 1223

کلیه حقوق سایت متعلق به شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران است.

آخرین بروزرسانی سایت : 1397/09/27 19:09
V5.1.0.0