• ساعت : ۱۶:۲۴:۵۶
  • تاريخ :
     ۱۳۹۷/۰۵/۱۶ 
  • تعداد بازدید : 1240
  • کد خبر : ۱۴۳۱۶۳
    /  2
عضو هیئت مدیره: شیوه كسب و كار پست نیاز به تغییر اساسی دارد
عضو هیئت مدیره در همایش مدیران شبکه پستی گفت: برای موفقیت در بین رقبا باید شیوه کار خود را تغییر داده و هزینه ها را نیز مدیریت کنیم.

عضو هیئت مدیره: شیوه کسب و کار پست نیاز به تغییر اساسی دارد

 

عضو هیئت مدیره در همایش مدیران شبکه پستی گفت: برای موفقیت در بین رقبا باید شیوه کار خود را تغییر داده و هزینه ها را نیز مدیریت کنیم.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پست، حلال خور عضو هیئت مدیره در پنل معاونت برنامه ریزی  با اعلام موضوعات فوق افزود: براساس تفویض اختیاری که از سوی مدیرعامل به مدیران واحدهای اجرائی داده شده، کنترل هزینه ها و چیدمان نیروها به مدیر واحد داده شده و وی در این زمینه باید پاسخگو باشد.

وی پس  آن جذب اعتبارات استانی برای سرمایه گذاری در بخش پست را بسیار مهم دانست و گفت: مدیران واحدهای اجرائی باید نهایت تلاش خود را برای جذب اعتبارات استانی به کار برده و زمینه سرمایه گذاری در این بخش را فراهم نمایند.

وی با اشاره به این که در آینده نزدیک باید به سازمان های ذیربط در زمینه دارائی و عملکرد شرکت پاسخگو باشیم گفت: هر چه قدر اموال و دارائی های غیرمولد تحت اختیار خود را به سرمایه های مولد تبدیل کنیم و با برنامه پیش برویم کمتر با مشکل مواجه خواهیم شد.

حلال خور همچنین در خصوص وصول مطالبات گفت: مدیران واحدهای اجرائی باید هر چه سریعتر نسبت به وصول مطالبات اقدام کنند تا در پرداخت به کارکنان بهتر عمل نمائیم و پاسخگوی همکاران خود باشیم.

عضو هیئت مدیره با تقدیر از عملکرد واحدهای اجرائی در زمینه توزیع دسته چک بانک ها گفت: خوشبختانه با توزیع صحیح و به موقع دسته چک بانک ها، این بخش برای همکاری با پست در زمینه های دیگر پیش قدم شده و فرصت خوبی برای کسب درآمد فراهم شده است.

این عضو هیئت مدیره با اشاره به این که سرمایه گذاری خوبی در بانک اطاعات کدپستی صورت گرفته تصریح کرد: می توان از این فرصت در جهت ایجاد کسب و کارهای نوین و انعقاد قرارداد با سازمان ها و بخش خصوصی نهایت استفاده را برد.

وی پاسخگویی مناسب به نهادهای نظارتی را از جمله وظایف مهم مدیران واحدهای اجرائی برشمرد و افزود: نهادهای نظارتی به وظیفه خود عمل می کنند اما پاسخگویی به این نهادها پس از هماهنگی با ستاد شرکت انجام شود.

حلال خور سپس به محاسبه قیمت تمام شده خدمات پرداخت و این امر را برای تعیین هزینه های خدمات پایه مهم برشمرد.

وی همچنین سرمایه گذاری در بخش های مختلف را بدون توجه به بازگشت سرمایه عملی غیرمنطقی دانست و گفت: مهم ترین نکته در سرمایه گذاری توجه به سودآوری و بازگشت سرمایه است و با در نظر رفتن این امر باید در هر کسب و کاری سرمایه گذاری نمود.

عضو هیئت مدیره در بخش دیگری از سخنانش به ارائه به موقع مفاصاحساب و ضمانتنامه ها اشاره کرد و تصریح نمود: برای جلوگیری از پیگیری قضائی حتما در این زمینه دقت های لازم صورت پذیرد.

وی در پایان با اشاره به این که صرفه جوئی در حامل های انرژی باید مدنظر مدیران استانی باشد افزود: در شرایط حاضر صرفه جویی در مصرف انرژی در همه بخش ها ضروری است و در این زمینه باید نهایت دقت را معطوف داشت.

در ادامه این پنل، احمدزاده معاون برنامه ریزی، پشتیبانی و توسعه مدیریت با تاکید بر این که برنامه ریزی در زمینه های مختلف و عمل به آنها بهترین روش عملکرد است گفت: سعی کردیم با تدوین برنامه مناسب در واحدهای مختلف این معاونت، طبق برنامه زمانبندی حرکت کنیم و در این زمینه نیاز به هماهنگی بیشتر با واحدهای اجرائی داریم.

وی سپس به برنامه های تدوین شده در ادارات مختلف این معاونت پرداخت و گفت: براساس برنامه ریزی صورت گرفته، توسعه استفاده از دستگاه mpos از اولویت های مهم این معاونت است که در جهت جلوگیری از ریزش درآمد و گسترش تکنولوژی در سطح شبکه صورت می گیرد.

معاون برنامه ریزی مدیرعامل ادامه داد: دفاتر دولتی به زودی مجهز به دستگاه های pos شده و با رصد آنها، هر گونه تخلف گزارش خواهد شد.

احمدزاده سپس به دیگر برنامه های این معاونت اشاره کرد و گفت: راه اندازی سیستم جامع مالی، شناسایی و الصاق برچسب به دارائی های ثابت، مکانیزه نمودن فرآیند گردش اسناد، تامین پکیج نامه رسانی، مقاوم سازی و انجام تعمیرات واحدهای پستی، اختصاص سرانه ورزشی به پرسنل شاغل در تمام کشور، تجهیز مامورسراهای واحدهای اجرائی، تعامل با شرکت های مختلف خصوصی برای اعطا وام و تسهیلات به پرسنل، بازنگری و اصلاح ساختار سازمان ادارات کل استان ها و تجزیه و مبادلات و بسیاری دیگر از برنامه ها، از جمله مواردی است که براساس اولویت در دست اقدام این معاونت می باشد.

کلیه حقوق سایت متعلق به شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران است.

آخرین بروزرسانی سایت : 1397/12/01 21:38
V5.2.1.0