• ساعت : ۱۸:۸:۱۶
  • تاريخ :
     ۱۳۹۷/۰۵/۱۶ 
  • تعداد بازدید : 1202
  • کد خبر : ۱۴۳۱۶۶
    /  2
عضو هیئت مدیره: خلا وجود آمار و اطلاعات دقیق مانع تدوین برنامه های كاربردی می شود
عضو هیئت مدیره شرکت ملی پست در کارگروه تخصصی حوزه معاونت فناوری گفت: خلا وجود آمار و اطلاعات صحیح و دقیق در سطح شبکه، مانع تدوین برنامه های صحیح و کاربردی می شود.

عضو هیئت مدیره: خلا وجود آمار و اطلاعات دقیق مانع تدوین برنامه های کاربردی می شود

عضو هیئت مدیره شرکت ملی پست در کارگروه تخصصی حوزه معاونت فناوری گفت: خلا وجود آمار و اطلاعات صحیح و دقیق در سطح شبکه، مانع تدوین برنامه های صحیح و کاربردی می شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پست، زرگوش در این کارگروه بر ضرورت تهیه گزارشات آماری دقیق تاکید کرد و افزود: این گزارشات می تواند پایه و اساس محکمی برای هر نوع اقدام بویژه در حوزه فناوری باشد.

وی ایجاد وحدت رویه در ارسال اطلاعات را خواستار شد و اظهار داشت: به منظور اصلاح نظام جمع آوری اطلاعات، کارگروه مدیریت اطلاعات در حال شکل گیری است که به روزرسانی و ایجاد بانک های اطلاعاتی را با  دقت بیشتری پیگیری می کند.

او همچنین به تبیین بحث قیمت تمام شده پرداخت و گفت: تعیین  قیمت تمام شده شامل دو بخش ترافیک و درآمد و هزینه هاست که از یک سو تکلیف دولت به دستگاه ها و از سوی دیگر مصوبه سال گذشته مجمع عمومی صاحبان سهام شرکت ملی پست می باشد، به  همین جهت با جدیت در حال انجام است.  

زرگوش گسترش سطح همکاری با استانداری ها و سایر مدیران دستگاه های مرتبط با پیاده سازی دو پروژه های GNAF و سیماک را مورد تاکید قرار داد و گفت: با رایزنی هایی که در سفرهای استانی انجام شده، استانداران با مزایای بی بدیل این دو  پروژه آشنا شده و از آن حمایت می کنند، بنابراین مدیران استانی می بایست با تاکید بیشتری موضوعات وابسته به پروژه های GNAF و سیماک را در ستاد اقتصاد مقاومتی به صورت ماهانه پیگیری و اطلاعات پایه مورد نیاز را دریافت کنند.  

او همچنین بر همراهی و کمک به رفع موانع و مشکلات موجود در پیاده سازی پروژه های یادشده از سوی مدیران ارشد شرکت اشاره کرد و تصریح کرد: متعهد هستیم تا 17 مهر امسال پروژه های  GNAF و سیماک در استانهای بزرگ به سرویس دهی برسد.

وی در ادامه خواستار نظارت بیشتر مدیران بر بهنگام سازی بانک های اطلاعاتی کدپستی به منظور پیاده سازی کامل  پروژه GNAF شد و افزود: یکی از مهمترین دست آوردهای اجرای پروژه  GNAF برای شبکه پستی، بهبود کیفیت توزیع مرسولات است.

عضو هیئت مدیره یکی از مباحث مهم  سیماک را بحث تملک، صیانت و حفاظت از اطلاعات عنوان کرد و گفت: مالکیت اطلاعات املاک در اختیار پست خواهد بود.

زرگوش در ادامه خواستار اهتمام بیشتر جهت تسریع در بهره برداری از پروژه سیماک و کسب درآمد از این محل به عنوان منبع درآمدی ایمن، پایدار و ثابت شد.

معین حوزه فناوری اظهار داشت: با وجود اینکه سرمایه گذاری جدی در حوزه فناوری در سطح شبکه انجام نشده است، اما تمامی مدیران و مسئولان این حوزه با عزم راسخ به دنبال به روز رسانی و توسعه بخش های مختلف مربوط به فناوری هستند.

وی توسعه و رونق کسب و کار در بستر فناوری اطلاعات در همه سازمانها را مورد تاکید قرار داد و گفت: نیاز به این سرمایه گذاری در پست با توجه به بستر گسترده خدمات و سرویس ها بیش از هر جای دیگری احساس می شود، بنابراین با طراحی برنامه ها و نرم افزارهای فناورانه می توان حضور موفقی در این عرصه داشت.

زرگوش در خصوص تامین تجهیزات و امکانات مورد نیاز حوزه فناوری در استان ها نیز گفت: با توجه به نوسانات اخیر قیمت ها، اقدامات صورت گرفته در این زمینه به تعویق افتاد، اما به زودی تجهیزات مورد نیاز به واحدهای اجرایی اختصاص می یابد.

وی در ادامه بر ضرورت استفاده ازmpos  در تمامی ادارات پست استان ها و مناطق پستی تاکید کرد و خواستار به کارگیری نیروهای متخصص در حوزه فناوری در واحدهای اجرایی شد.

معاون فناوری مدیرعامل نیز در این کارگروه به تشریح مباحث این حوزه پرداخت و گفت: مسئولیت و رسالت اصلی حوزه فناوری تهیه زیرساخت ها است.

میرزایی افزود: فناوری می بایست واحدهای اجرایی را برای اجرای کارها توانمند سازد و پیشران سایر خدمات و سرویس ها باشد.

در ادامه هر یک از مدیران زیرمجموعه حوزه فناوری به تشریح برنامه های حوزه کاری خود و انتظارات از واحدهای اجرایی و استان ها پرداختند.

 

کلیه حقوق سایت متعلق به شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران است.

آخرین بروزرسانی سایت : 1397/12/01 21:38
V5.2.1.0