• ساعت : ۱۵:۴۹:۴۰
  • تاريخ :
     ۱۳۹۷/۰۶/۱۷ 
  • تعداد بازدید : 1073
  • کد خبر : ۱۴۴۱۴۵
    /  3
دبیرکل اتحادیه پستی جهانی:
سیاست دولت ها باید به سمت حمایت از بخش پست سوق داده شود /لزوم ایجاد تحول در صنعت پست با اتخاذ روش های نوین و فن آوری های پیشرفته
کنفرانس استراتژی وزیران با حضور بیش از 30 تن از وزراء و معاونین وزیر کشورهای عضو برگزار شد.

دبیرکل اتحادیه پستی جهانی:

سیاست دولت ها باید به سمت حمایت از بخش پست سوق داده شود /لزوم ایجاد تحول در صنعت پست با اتخاذ روش های نوین و فن آوری های پیشرفته

کنفرانس استراتژی وزیران با  حضور بیش از 30 تن از وزراء و معاونین وزیر کشورهای عضو برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پست در کنفرانس استراتژی وزیران که طی روزهای پنجشنبه و جمعه پانردهم و شانزدهم شهریورماه سالجاری در شهر آدیس آبابا، پایتخت کشور اتیوپی برگزار شد. بشار عبدالرحمن حسین، دبیرکل اتحادیه پستی جهانی در سخنانی حضور چشمگیر وزراء را بعنوان رویدادی تاریخی قلمداد کرد و خاطر نشان ساخت:متولیان پست باید در ارائه خدمات خود همواره به دنبال بهترین،کوتاهترین و کم هزینه ترین  روش ها و در عین حال همراه با بیشترین بهره وری باشند.

وی با اشاره به لزوم گذر از روش های سنتی پست، بر اتخاذ روش های نوین و فن آوری های پیشرفته در راستای ایجاد تحولی نو در این صنعت تأکید کرد.

در ادامه خانم اوها محمد حسین، وزیر ارتباطات کشور اتیوپی با بیان نقش مؤثر پست در زندگی مردم دنیا و به خصوص مردم آفریقا، ضمن برشمردن این صنعت به عنوان پلی ارتباطی میان مردم، به نقش حائز اهمیت آن در پیشرفت های اقتصادی و اجتماعی دولت جمهوری اتیوپی اشاره کرد.

مدیرعامل شرکت پست چین، وزرای ارتباطات کشورهای نیجریه،کنیا و نپال نیز طی سخنانی همبستگی بیشتر و اتحاد پررنگ تر بین کشورهای اقصی نقاط جهان در راستای الکترونیکی کردن فرآیندهای پستی را خواستار شدند.

خاطر نشان می سازد در دومین روز از کنفرانس مذکور که روز جمعه شانزدهم شهریور ماه برگزار شد، بشار عبدالرحمن حسین،دبیرکل اتحادیه پستی جهانی طی سخنانی برگزاری این کنفرانس را نقطه عطف و در عین حال رخدادی عظیم در تاریخ پست عنوان کرد.

وی گفت: استقبال کشورهای عضو، مسئولیت مقامات ارشد اتحادیه را دوچندان می سازد و بدون تعامل و همکاری آنان انجام مطلوب امور مربوطه غیر ممکن است.

بشار عبدالرحمن حسین در ادامه با اشاره به نقش حائز اهمیت دولت ها در رگولاتوری، خواستار کمک کشورهای عضو به بخش پستی شد و در همین راستا افزود: سیاست دولت ها باید به سمت حمایت از این بخش سوق داده شود.

دبیرکل اتحادیه پستی جهانی همچنین بر لزوم توجه ویژه در راستای توسعه سرمایه گذاری پستی در حوزه تجارت الکترونیک تأکید کرد.

در ادامه وزرای پست کشورهای سوئیس، کنیا، اتیوپی، آفریقای جنوبی، وزیر ارتباطات کشور ساحل عاج، معاون دبیرکل اتحادیه پستی جهانی و تنی چند از وزیران حاضر در جلسه با تأکید بر نقش غیرقابل انکار فناوری اطلاعات در پست و لزوم پشتیبانی این صنعت توسط دولت ها، به ایراد سخنرانی پرداختند و خواستار اجرائی شدن مصوبات دومین کنگره فوق العاده اتیوپی شدند.

امضاء  توافق نامه میان دبیرکل اتحادیه پستی جهانی و وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور ساحل عاج مبنی بر برگزاری کنگره 2020 به میزبانی شهر آبی جان از دیگر برنامه های کنفرانس استراتژی وزراء بود.

قابل ذکر است در حاشیه این اجلاس، مهندس نعمتی; معاون وزیر، رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل طی نشست های مشترک با مدیرعامل پست کشور جمهوری خلق چین، وزیر ارتباطات اتیوپی و نیز رؤسای هیأت اعزامی کشورهای استرالیا و ایتالیا دیدار و گفتگو کرد.

توافق پیرامون تعامل و همکاری بیشتر با کشور چین به منظور توسعه مراودات پستی و تبادل اطلاعات دو کشور به خصوص در حوزه تجارت الکترونیک از طریق تشکیل کارگروه ویژه با حضور هیأت های تخصصی این کشور و لزوم ارائه نتایج در بازه زمانی یکماهه، از دیگر مباحث مطروحه در دیدار مدیرعامل با همتای چینی خود بود.

گفتنی است رؤسای هیأت اعزامی کشورهای استرالیا و ایتالیا در دیدار با مهندس نعمتی ضمن اشاره به نقش ایران بعنوان کشوری مهم و استراتژیک، خواستار تعامل بیشتر با پست این کشور شدند و ابراز امیدواری کردند همکاری های دوجانبه در آینده ای نزدیک توسعه بیشتری یابد.

کلیه حقوق سایت متعلق به شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران است.

آخرین بروزرسانی سایت : 1397/12/28 14:20
V5.2.1.0