• ساعت : ۱۸:۷:۲۵
  • تاريخ :
     ۱۳۹۷/۰۶/۲۴ 
  • تعداد بازدید : 1555
  • کد خبر : ۱۴۵۳۳۶
    /  2
نشست مشترك شركت ملی پست و ثبت احوال
نشست مشترک مسئولین شرکت ملی پست و سازمان ثبت احوال کشور با هدف گسترش همکاری های متقابل برگزار شد.

نشست مشترک شرکت ملی پست و ثبت احوال

نشست مشترک مسئولین شرکت ملی پست و سازمان ثبت احوال کشور با هدف گسترش همکاری های متقابل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پست ،در این نشست  که بعد از ظهر امروز 24 شهریور ماه درمحل ساختمان مرکزی برگزارشد، درخشان نیا معاون وزیر کشور و رئیس سازمان ثبت احوال، مهندس نعمتی معاون وزیر، رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل، زرگوش عضو هیئت مدیره، صامعی معاون برنامه ریزی و پشتیبانی سازمان ثبت احوال،  احمدی معاون فنی و بازرگانی و میرزایی معاون فناوری حضور داشتند.

در این جلسه روند همکاری های دوجانبه و برنامه ریزی برای توسعه آنها ازسوی طرفین مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

همچنین مقرر شد درخصوص امور مرتبط با سرویس ثبت نام و توزیع کارت های هوشمند ملی برنامه ریزی و هماهنگی برای پاسخگویی به متقاضیان که بر اساس برنامه از آبان ماه سال جاری مجددا افزایش خواهد یافت صورت گیرد.

در ادامه موضوع اتصال بین کد ملی و کدپستی بر اساس مصوبه شورای عالی فناوری اطلاعات مورد تاکید طرفین قرار گرفت و مقرر شد کمیته ای از نمایندگان دو طرف تشکیل و موضوعات مرتبط با این مصوبه بصورت جدی پیگیری و اجرایی شود.

شایان ذکر است در راستای توسعه دولت الکترونیک مصوب شورای عالی فناوری اطلاعات هر فرد ایرانی مکلف شده است به منظور دریافت خدمات دولت الکترونیکی شماره ملی و نشانی مکان اقامت یگانه و کد پستی ده رقمی مربوط خود را به عنوان محل اقامت اصلی معرفی کند که این امر در پایگاه ملی هویتی سازمان ثبت احوال کشور درج می شود.

همچنین در این جلسه تاکید شد شرکت ملی پست مسئول تعیین نشانی واحد هر مکان، تخصیص کد پستی ده رقمی و تخصیص نشانی استاندارد مکانی ملی GNAF  و به روز رسانی آنها می باشد.

مهندس نعمتی در همین رابطه با تاکید بر ضرورت تحقق اهداف این مصوبه گفت:با عنایت به اهمیت پروژه اقتصاد مقاومتی Gnaf ضروری است تماینده سازمان ثبت احوال کشور نیز در جلسات مرتبط با این پروژه حضور پیدا کند.

در این جلسه همچنین درباره ارائه سایر خدمات سازمان ثبت احوال در دفاتر پستی سراسر کشور، از جمله خدمات مرتبط با تغییر یا تعویض شناسنامه و روند اجرایی نمودن آن بحث و بررسی شد.

کلیه حقوق سایت متعلق به شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران است.

آخرین بروزرسانی سایت : 1397/12/28 14:20
V5.2.1.0