• ساعت : ۹:۱۴:۳۰
  • تاريخ :
     ۱۳۹۷/۰۸/۱۹ 
  • تعداد بازدید : 1600
  • کد خبر : ۱۴۶۸۳۸
    /  2
آسیب شناسی پروژه ملی جی نف با حضور متولیان اصلی
جلسه مشترک شرکت ملی پست، وزارت کشور و سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور به منظور آسیب شناسی و بررسی مشکلات پیش روی پروژه ملی G-NAF برگزار شد.

آسیب شناسی پروژه ملی جی نف با حضور متولیان اصلی

 

جلسه مشترک شرکت ملی پست، وزارت کشور و سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور به منظور آسیب شناسی و بررسی مشکلات پیش روی پروژه ملی G-NAF برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پست، در این جلسه که در محل وزارت کشور برگزار شد، میرزایی معاون فناوری مدیرعامل، شجاعان و کیان ارثی رئیس و معاون مرکز دولت الکترونیک، فناوری اطلاعات و آمار وزارت کشور، جوادی مدیرکل جغرافیایی و اطلاعات مکانی، عبدالهی مدیرکل امور شهری و کریمی مدیرکل امور روستایی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور و نیز مدیران کل IT استانداری های قم و اصفهان حضور داشتند.  

دکتر شجاعان مرکز دولت الکترونیک، فناوری اطلاعات و آمار وزارت کشور، با اشاره به لزوم وجود اطلاعات و آمار صحیح در کشور به اهمیت پروژه ملی G-NAF در این حوزه اشاره نموده و از زحمات و خدمات شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران تقدیر نمود.

وی در ادامه ، یکی از مهمترین مشکلات پیش روی پروژه را عدم وجود نقشه های به روز و قابل اعتماد در سطح کشور دانسته و با توجه به این که سه مرجع سازمان نقشه برداری کشور، سازمان جغرافیایی ارتش و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، متولی تولید و به روز رسانی نقشه ها می باشند، به بررسی، طرح موضوع و پیگیری وزارت کشور پیرامون لزوم مدیریت و کانالیزه کردن اعتبارات و اقدامات مرتبط، از دولت اشاره نمود.

شجاعان همچنین در خصوص لزوم رفع دیگر مشکلات اجرایی شدن پروژه ساماندهی محله های قانونی، نام معابر و پلاک های آبی از سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور خواست تا همچون گذشته، همکاری تنگاتنگی با شرکت ملی پست داشته و موضوع را جزو وظایف خود بدانند.

سپس میرزایی نیز ضمن ابراز خشنودی از همت و اهمیت موضوعات مرتبط با پروژه  G-NAF در مجموعه وزارت کشور و سازمان های زیر مجموعه، عدم ارتباط بین شبکه ملی اطلاعات با شبکه دولت را از دیگر مشکلات پیش روی برشمرد.

وی در این خصوص اظهار داشت: علاوه بر 76 شهر برنامه سال گذشته، اطلاعات حدود 240 شهر دیگر طی سال جاری در حال به روز رسانی و ژئوکدسازی می باشد که در صورت همکاری سایر سازمان ها و نهادها در تهیه نقشه های مورد نیاز و به روز رسانی و ژئوکدسازی اطلاعات،  شرکت ملی پست یک نسخه از اطلاعات و یا سرویس های مرتبط را در اختیار آنها قرار خواهد داد.

جوادی مدیرکل جغرافیایی و اطلاعات مکانی نیز در این جلسه با انتقاد از عدم وجود یک برنامه مشخص در خصوص ساماندهی نام معابر و پلاک های آبی از سوی متولیان امر، با ارائه سامانه یکپارچه نشانی ایرانیان "سینا" به  تاثیر منفی و ایجاد اختلال موضوع در ارایه شرح نشانی استاندارد و سرویس های مرتبط با مکان  اشاره نمود.

وی همچنین با ارایه نمونه های تولیدی پلاک های مکانی کدپستی به تشریح اِلِمان ها و امکانات پلاک های جدید پرداخته و خواستار کمک و همکاری وزارت کشور و سازمان شهرداری ها و دهیاری ها در تدوین، اخذ مصوبه و ابلاغ آیین نامه قانونی  تامین منابع مالی مورد نیاز از طریق سرمایه گذاری بخش خصوصی، اعتبارات دولتی و کمک های مردمی و نیز اجرای اقدامات عملیاتی پیرامون تولید و نصب آنها از سوی واحدهای تحت امر سراسر کشور، در قالب پروژه ملی G-NAF شد.

در ادامه عبدالهی گزارشی از الزامات قانونی، اقدامات و پیگیری های انجام شده توسط سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور در خصوص محله های قانونی، ساماندهی نام معابر و پلاک های آبی در 17 استان کشور ارایه نموده و اظهار داشت: مطابق با ماده 13 قانون تقسیمات کشوری، تبعیت از تقسیمات قانونی محله های رسمی برای تمام دستگاه ها و ارگانها الزام آور می باشد.

کریمی نیز در این جلسه ضمن اشاره به همکاری های مشترک و موفق قبلی با شرکت ملی پست، اعلام آمادگی کامل سازمان شهرداری ها و دهیاری ها خصوصاً اداره کل امور روستایی در همکاری همه جانبه را اعلام نمود.

کلیه حقوق سایت متعلق به شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران است.

آخرین بروزرسانی سایت : 1397/12/28 14:20
V5.2.1.0