• ساعت : ۱۰:۵:۴۳
  • تاريخ :
     ۱۳۹۷/۰۹/۱۰ 
  • تعداد بازدید : 1981
  • کد خبر : ۱۴۷۳۵۶
    /  2
تبیین سیاست های مالی شبكه پستی برای ذیحسابان و معاونین برنامه ریزی واحدهای اجرائی
سیاست های مالی شبکه پستی با حضور عضو هیئت مدیره برای معاونین برنامه ریزی و پشتیبانی و عاملین ذیحسابی واحدهای اجرایی تبیین شد.

تبیین سیاست های مالی شبکه پستی برای ذیحسابان و معاونین برنامه ریزی واحدهای اجرائی

 

سیاست های مالی شبکه پستی با حضور عضو هیئت مدیره برای معاونین برنامه ریزی و پشتیبانی و عاملین ذیحسابی واحدهای اجرایی تبیین شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پست، در جلسه ویدئو کنفرانسی که با حضور زرگوش عضو هیئت مدیره، محسنی سرپرست معاونت برنامه ریزی و پشتیبانی و بیرانوند مدیرکل امور مالی در محل ساختمان معاونت فناوری برگزار شد، موضوعاتی نظیر سیاست های مالی، اعلام صحیح درآمد و نحوه ورود اطلاعات برای معاونین برنامه ریزی و پشتیبانی و عاملین ذیحسابی واحدهای اجرایی تبیین و تشریح شد.

زرگوش در این جلسه در خصوص عدم ارائه اطلاعات صحیح از سوی واحدهای اجرائی گفت: با متخلفین برخورد قانونی خواهد شد و این واحدها مکلفند تا پایان دی ماه مبالغ درآمدی را که نزد شرکت های دولتی یا اشخاص حقیقی می باشد وصول نمایند.

وی تصریح کرد: اگر مطالبات مورد نظر پرونده حقوقی دارد، باید هر چه سریع تر تعیین تکلیف شود، در غیر این صورت به میزان مطالبات مشکوک الوصول، از تنخواه آن واحد اجرائی کسر و به حساب درآمدی منظور خواهد شد.

این عضو هیئت مدیره در ادامه به موضوع قیمت تمام شده که از سال 1392 توسط دولت به کلیه دستگاه های دولتی ابلاغ شده و با دستور معاون رئیس جمهوری، بودجه ریزی عملیاتی بر اساس آن انجام می شود اشاره کرد و گفت: طبق دستور مجمع، وزارت خانه های اقتصادی و دارائی و ارتباطات و فناوری اطلاعات می بایست گزارشات مالی ارائه شده به حسابرس را در چارچوب قیمت تمام شده ارائه داده و مبلغ هزینه برای قیمت تمام شده تا سطح دفتر خواهد بود.

بر همین اساس تمامی واحدهای اجرایی مکلفند بر اساس فرمتی که دفتر طرح، برنامه و بودجه در اختیارشان قرار می دهند، قیمت تمام شده خدمات پایه پستی را محاسبه و گزارشات مربوطه را تا تاریخ پایان دی ماه ارائه دهند. زرگوش در پایان بر تلاش مضاعف واحدهای اجرائی جهت جذب ترافیک و درآمد بیشتر تإکید کرد.

در این جلسه محسنی سرپرست معاونت برنامه ریزی و پشتیبانی مدیرعامل نیز گفت: در قانون برنامه ششم توسعه سه رکن برنامه راهبردی شرکت، نظام قیمت تمام شده (سیستم قیمت تمام شده) و نظام مدیریت عملکرد ( BSC)  زمینه لازم را جهت تعریف بودجه ریزی عملیاتی فراهم می نماید.

وی افزود: لذا اخذ اصلاحیه بودجه سال 97 منوط به بودجه ریزی عملیاتی خواهد بود. به عبارت دیگر اختصاص اعتبار و تأمین بودجه برای واحدهای اجرایی بر اساس عملکرد در چارچوب اهداف بوده و اعتبارات بر اساس تحقق آن اختصاص داده خواهد شد.

محسنی همچنین بر ارائه خدمات پایه پستی، توجه به بازارهای جدید، مواد 67 و 68 برنامه قانون ششم توسعه در راستای ارتقاء توان اقتصادی و رشد بهره وری، افزایش درآمد و ترافیک، کاهش هزینه و افزایش نسبت درآمد به هزینه تأکید کرد.

بیرانوند، مدیرکل امور مالی شرکت ملی پست نیز با تأکید بر وصول مطالبات، گفت: قیمت تمام شده و درج صحیح اطلاعات در سیستم و دفاتر درآمدی موضوعی است که واحدهای اجرائی می بایست توجه ویژه ای به آن داشته باشند.

مدیرکل امور مالی افزود: قوانین و مقررات محاسبات عمومی، اساسنامه شرکت ملی پست، آئین نامه های داخلی و قوانین تجارت از جمله منابعی است که برای مطالعه و ارائه گزارش های مالی و بودجه ریزی صحیح به عاملین ذیحساب و معاونین برنامه ریزی توصیه می شود.

وی همچنین از روسای ادارات مربوطه نیز خواست با طرح مشکلات و ارائه راهکارهای مناسب جهت رفع آن در قالب فایل پاور پوینت، نسبت به رفع موانع این اداره کل را یاری دهند.

کلیه حقوق سایت متعلق به شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران است.

آخرین بروزرسانی سایت : 1398/01/28 15:51
V5.2.1.0