• ساعت : ۱۲:۴۹:۴
  • تاريخ :
     ۱۳۹۷/۱۰/۱۵ 
  • تعداد بازدید : 1055
  • کد خبر : ۱۴۸۲۸۲
مدیر هسته مرکزی گزینش:
تلاش گزینش برقراری عدالت و شایسته گزینی است
15 دی ماه سال 61 از سوی امام راحل (ره) به عنوان روز گزینش نامگذاری شده است. به همین منظور گفت و گویی با سید مهدی علوی دانا مدیر هسته مرکزی گزینش شرکت ملی پست انجام شده که در ادامه می خوانید.

مدیر هسته مرکزی گزینش:

تلاش گزینش برقراری عدالت و شایسته گزینی است

 

 15 دی ماه سال 61 از سوی امام راحل (ره) به عنوان روز گزینش نامگذاری شده است. به همین منظور گفت و گویی با سید مهدی علوی دانا مدیر هسته مرکزی گزینش شرکت ملی پست انجام شده که در ادامه می خوانید.

فلسفه وجودی گزینش چیست؟

این امر از چند منظر مورد بحث است.

- از نظر قانونی می بایست در گزینش افراد و بحث شایسته گزینی و انتخاب نیروهای متعهد و جذب آنها در سیستم های دولتی، قانونی مدون می شد. با فرمان حضرت امام و شورای عالی انقلاب فرهنگی ضوابط و دستورالعمل آن تهیه شد که نهایتاً در سال 1374 قانون گزینش و آیین نامه اجرایی آن توسط نمایندگان مجلس شورای اسلامی مورد بررسی قرار گرفت و پس از تصویب، اجرایی شد.

- از منظر  روایات و احادیث و همچنین در قرآن کریم به مواردی می توان اشاره کرد که نشان از انتخاب و گزینش افراد برای سپردن مسئولیت ها دارد، مثلا خداوند متعال حضرت آدم و حوا را انتخاب و به عنوان خلیفه الله در زمین برگزید.

- از نظر منطق و عقل، انسان ها همیشه حق انتخاب داشته و در زندگی سعی می کنند برای رفاه و آسایش خود بهترین ها را انتخاب کنند، از خرید های روزمره تا انتخاب همسر یا انتخاب شغل و.... پس در مورد سپردن مسئولیت های کاری در ادارات و سازمان ها و همچنین جذب نیرو، به الطبع باید افراد سالم، صالح و متدین انتخاب شوند. تا بتوانند براساس وظیفه دینی، شرعی و قانونی به مردم جامعه خود خدمت کنند و ازاین منظر باید یک مرجع و یک واحد در کنار ادارات دیگر باشد تا این امر خطیر را انجام دهد، که این وظیفه به عهده هسته ها و هیئت های گزینش قرار گرفته است.

در حال حاضر نقش گزینش را چگونه ارزیابی می کنید؟

هسته های گزینش در حال حاضر به عنوان یک نهاد انقلابی و عقیدتی در ادارات و سازمان های اداری وجود دارد و افراد صالح، معتقد و قانونمدار به عنوان گزینشگر انجام وظیفه می نمایند. شکر خدا امر گزینش باعث شده افرادی که پس از طی مراحل گزینش حائز شرایط عمومی شناخته می شوند، سالم تر، معتقدتر و با انگیزه تر انتخاب و جذب شوند و طبیعی است که این انتخاب و شایسته گزینی کارایی هر سازمان را بالاتر می برد و باعث جلب اعتماد عموم مردم، ارباب رجوع و مخاطبین آن سازمان ها می شود. در واقع گزینش بازوی حمایتی برای سازمان ها و مدیران مجموعه در جهت افزایش راندمان کاری و تحقق اهداف سازمانی و درون سازمانی است.

چه ضوابط  و معیارهایی در تایید صلاحیت و یا عدم آن در گزینش افراد مدنظر است؟

ضوابط عمومی گزینش طبق قانون و آیین نامه اجرایی عبارتند از:

1. اعتقاد به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان رسمی که در قانون جمهوری اسلامی تصریح شده است.

2. التزام عملی به احکام اسلام (نماز و روزه).

3. اعتقاد و التزام به ولایت فقیه و نظام ج.ا.ا. و قانون اساسی.

4. عدم اشتهار به فساد اخلاقی و تجاهر به فسق.

5. عدم وابستگی تشکیلاتی، هواداری از احزاب و گروه های غیرقانونی

6. عدم سابقه محکومیت کیفری موثر.

7. عدم اعتیاد به مواد مخدر.

گزینش در مورد چه نیروهایی ضرورت دارد؟

تمامی نیروها از بدو خدمت تا مرحله ی رسمی قطعی اعم از شرکتی، روزمزد، قراردادی، پیمانی و رسمی آزمایشی و تبدیل وضعیت به رسمی قطعی نیاز به اخذ نظریه گزینش می باشد.

معیارهای گزینش از دیدگاه امیرالمومنان علی (ع) چیست؟

 همواره معیار اصلی و محوری در گزینش نیروی انسانی بحث صلاحیت و شایستگی افراد است. حضرت امیرالمومنین علی (ع) در نامه 53 نهج البلاغه می فرمایند: "سپس در کارهای کارمندانت بنگر و آنها را با آزمایش و امتحان به کار بگمار و از روی میل و استبداد به رای، آنها را به کار وادار مکن" که در این فرمان حکومتی به طور مستقیم به معیارهای گزینش از جایگاه مدیریتی جامعه  و نیز موقعیت های عادی پرداخته است.

نظر مقام معظم رهبری درباره گزینش چیست؟

ایشان همیشه گزینش را به عنوان یک واحد تاثیرگذار و مهم مورد تفقد قرارداده  و می گویند، گزینش باید هوشمندانه و عالمانه و دقیق باشد. همچنین می گویند، به مدیران توصیه می کنم که به گزینش به چشم رقیب و مانع نگاه نکنند و به چشم بازو، وسیله کار، چشم بیننده و گوش شنونده در پیدا کردن آدم های کارآمد نگاه کنند. خوشبختانه در شرکت ملی پست تمامی مدیران مجموعه همیشه در کنار گزینش همگام و همراه بوده و این حقیر از همه این عزیزان کمال تشکر و قدردانی را دارم.

در پایان اگر نقطه نظری دارید بفرمایید.

تمامی سعی و تلاش گزینش برقراری عدالت، شایسته گزینی، جلوگیری از تک روی ها و اعمال سلایق شخصی بوده است. همیشه با رعایت قانون و مقررات مانع از سخت گیری های بیجا گردیده و از مسامحه کاری و سهل انگاری خودداری نموده است.

برچسب ها

کلیه حقوق سایت متعلق به شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران است.

آخرین بروزرسانی سایت : 1398/03/04 17:41
V5.3.9.0