• ساعت : ۹:۵۶:۴۵
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۹/۱۱ 
  • تعداد بازدید : 996
  • کد خبر : ۱۵۶۴۷۸
پیشنهاد ایران به حل مشكل ارسال مرسولات الجزایر به ایران كمك كرد
مدیر کل دفتر امور پست بین الملل گفت: ارایه مشورت سازنده پست ایران به الجزایر، مشکل ارسال مراسلات ناشي از تحريم ها به ايران را حل کرد.

پیشنهاد ایران به حل مشکل ارسال مرسولات الجزایر به ايران كمك کرد

 

مدیر کل دفتر امور پست بین الملل گفت: ارایه مشورت سازنده پست ایران به الجزایر، مشکل ارسال مراسلات ناشي از تحريم ها به ايران را حل کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پست، محمدمهدی بهرامی با اشاره به قانون گردش آزاد مرسولات در بین کشورهای عضو اتحادیه پستی جهانی، افزود: براین اساس، هر کشور موظف است موانع و مشکلات پیش روی ارسال یا توزیع مرسولات به دیگر کشورهای عضو را بررسی و نسبت به رفع آنها اقدام کند. بر اين اساس پست الجزاير در تلاش براي رفع مشكلاتي كه به علت تحريمها از سوي برخي واسطه هاي اجرايي در ارسال پست به ايران داشت، برآمد.

وی تصریح کرد: در مذاکراتی که با مسئولان پست الجزایر در جریان اجلاس اتحاديه جهاني پستي در سوئیس انجام شد، ايران در جريان مشكل پست الجزاير در ارسال مرسولات خود به كشور قرار گرفت. در بررسي دقيق تر دلیل فنی مشخصی كه مانع رسيدن مراسلات به کشور ایران باشد،  پیدا نشد.

به گفته وی، با توجه به اینکه پایبندی به قانون گردش آزاد مرسولات از اصول اساسی اتحاديه و به تبع آن پست ایران است، با وجود اینکه مسئوليتي متوجه ما نبود تلاش کردیم تا مشکل به وجود آمده را پیدا کرده و با ارایه مشاوره مناسب و تعامل سازنده، كمك كنيم تا مسئله حل شود.

او با اشاره به برقرار نبودن پرواز مستقیم بین ایران و الجزایر، اظهار داشت: استفاده از حمل کننده ها ( ایرلاین های) واسطی که هم به ايران پرواز دارند هم به الجزاير، با مسئولان پست الجزایر مطرح و پیشنهادهای جدیدی در خصوص استفاده از حمل کننده ها و هاب های  فعال در این زمینه شامل فرانسه(شارل دوگل)، آلمان(فرانكفورت) و لبنان(رفيق حريري) ارایه شد.

بهرامی افزود: در نهایت، الجزایر با استفاده از هاب کشور لبنان، موفق به ارسال مرسوله به ایران و رفع اختلال در ارتباط پستی دو کشور شد.

کلیه حقوق سایت متعلق به شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران است.

آخرین بروزرسانی سایت : 1399/05/20 16:33
V5.5.5.0