• ساعت : ۱۲:۲۸:۳۹
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ 
  • تعداد بازدید : 790
  • کد خبر : ۱۶۷۷۳۱
مدیر کل پست مازندران؛
در روزهای كرونایی، هیچ نقطه كوری در توزیع مرسولات نداشتیم
مدیر کل پست استان مازندران گفت: با توجه به برنامه‌ریزی صورت گرفته در شرایط کاری ویژه در دوران کرونا، هیچ‌گونه تاخیری در ارسال مرسولات در این استان نداشتیم.

مدیر کل پست مازندران؛

در روزهای کرونایی، هیچ نقطه کوری در توزیع مرسولات نداشتیم

 

مدیر کل پست استان مازندران گفت: با توجه به برنامه‌ریزی صورت گرفته در شرایط کاری ویژه در دوران کرونا، هیچ‌گونه تاخیری در ارسال مرسولات در این استان نداشتیم.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پست، حسین کرمی با تشریح عملکرد پست استان در این دوران، افزود: در حال حاضر در  همه روستاهای استان نمایندگی‌های پستی دایر است، به همین دلیل ساکنان تمامی نقاط شهری و روستایی مازندران به واحد پستی دسترسی دارند.

وی با اشاره به اینکه میانگین مراجعات مردم به پست در 9ماهه سال‌جاری حدود21 هزار  نفردر روز بوده است، افزود: در این مدت، حجم قابل توجهی از بار ترافیکی بسته و امانات مردم وارد شبکه پستی شد.

کرمی با تاکید بر اینکه پست از پرترافیک‌ترین دستگاه‌های دولتی در دوران همه‌گیری ویروس کروناست، تصریح کرد: شبکه پستی توانست در کنار سایر نهادهای مرتبط و مدافعان سلامت، نقش مهمی در قطع زنجیره انتقال بیماری، کاهش ترددهای غیرضروری و  حمایت از پویش در خانه بمانیم، ایفا کند.

او به گسترش استفاده از فناوری اطلاعات در کسب و کارها اشاره کرد و گفت: این تحول، نه تنها سبب کمرنگ‌تر شدن نقش خدمات پستی نشده، بلکه با سرویس‌های جدیدی که در بستر آی تی طراحی شده و خدماتی که متناسب با نیاز مردم ارائه می‌شود، استفاده از خدمات پست بیش از هر زمان دیگری به کمک مردم آمده است.

کرمی پست را از نهادهای امین و مورد اعتماد مردم  توصیف کرد و افزود: شرکت ملی پست توانسته بر بستر تجارت الکترونیک و تقویت فرهنگ خرید و فروشی اینترنتی با استفاده از بانک اطلاعاتی کدپستی ده رقمی، ضمن کمک به رونق کسب و کارها، سبب صرفه‌جویی در زمان، کاهش آلودگی هوا و ترددهای غیرضروری نیز شود.

وی ترافیک سرویس خرید و فروش اینترنتی در 9ماهه امسال را یادآور شد و گفت: این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل، حدود 56 درصد افزایش یافته و فروشگاه‌های اینترنتی نیز 73 درصد بیشتر شده است.

مدیر کل پست مازندران به رشد قابل ملاحظه سرویس پست ویژه نیز اشاره کرد و افزود: از ابتدای سال تا پایان آذر، این سرویس نسبت به مشابه سال گذشته با رشد 90 درصدی همراه بوده است.

وی با تاکید بر اینکه بخش زیادی از خدمات اجرایی سایر دستگاه‌ها و سازمان‌ها توسط پست استان انجام می‌شود، تصریح کرد:  بیش از 800 قرارداد بین پست و سازمان‌ها و ادارات دولتی و غیردولتی منعقد شده تا خدمات اجرایی آنها را به صورت نیابتی ارائه دهد.

کلیه حقوق سایت متعلق به شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران است.

آخرین بروزرسانی سایت : 1399/10/24 15:01
V5.5.5.0